Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pewli Małej

e-mail: zsp.pem@swinna.pl

Współpraca Transgraniczna

Projekt Współpracy Transgranicznej

Od marca do grudnia 2010 r. gminy Świnna i Rabca w ramach Programu Współpracy Transgranicznej realizują unijny mikroprojekt pod nazwą „Jesteśmy Obywatelami Europy – nauka i współpraca bez granic”. Biorą w nim udział nauczyciele przedszkoli, klas I – IV ZSP w Pewli Małej oraz Materskej Szkoly w Rabcy. Celem projektu jest zainteresowanie uczniów historią, kulturą, językiem zaprzyjaźnionego kraju i zachęcenie do wzajemnych kontaktów. Ponadto pedagodzy podzielą się doświadczeniem w pracy nad rozwojem zdolności oraz kreatywności dziecka.

Praca z dziećmi prowadzona będzie na wielu płaszczyznach i przybierze różnorakie formy – naukę gier, zabaw, pieśni i tańców narodowych, słówek, wykonywanie albumów tematycznych, gazetek ściennych i inscenizacje. Nauczyciele poprowadzą również lekcje koleżeńskie.